İADE POLİTİKASI
Sitemizde satılan kişiye özel ürünler hariç tüm ürünler, 15 gün boyunca para iadesi ve ürün değişimini içeren memnuniyet garantisi altındadır.
İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI
Ürünün tekrar satılmasına mani olacak, herhangi bir çizik, karalama, leke, giyildiğine veya kullanıldığına dair bir iz bulunması ya da tadilat yapılmış olması gibi durumlarda iade ve değişim yapılamamaktadır.
Ürünü; bütün parçaları, aksesuarları ve ürün paketi ile birlikte eksiksiz olarak göndermelisiniz.
Değişim veya iade yapılan ürünün faturası tüm nüshaları ile birlikte gönderilmediği taktirde iade veya değişim işlemi yapılmamaktadır.
Yukarıdaki şartlara uygun olan, kişiye özel ürünler hariç tüm ürünleri, 15 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. Satın aldığınız ürün ayıplı veya kusurlu çıkarsa 30 gün içerisinde kargoya görevlisiyle birlikte tutulan tutanak ile göndererek değişim veya iade talep edebilirsiniz.
DEĞİŞİM VE İADE SEÇENEKLERİ
Değişim veya iade işleminizi aşağıdaki seçeneklerden birini seçerek yapabilirsiniz:
Mağaza Kredisi:
Ödeme yaptığınız toplam ücretten, nakliye, hediye paketi ve diğer masraflar düşüldükten sonra kalan miktar, Sirazu hesabınıza kredi olarak aktarılır. Mağaza kredinizi herhangi bir zamanda alışverişlerinizde nakit olarak kullanabiliriz. Alışverişte kazanılan hediyelere sahip olabilirsiniz, iade etmeniz gerekmez.
Para İadesi:
Ödeme yaptığınız toplam ücretten, nakliye, hediye paketi ve diğer masraflar düşüldükten sonra kalan miktar kredi kartınıza veya banka hesabınıza aktarılır. Eğer alışverişte kazanılan hediyeler varsa, bu hediyeleri de iade edeceğiniz ürün paketiyle birlikte göndermelisiniz.
Ürün Değiştirme:
Eski ürününüz yenisi ile değiştirilir, alışverişte kazandığınız hediyelerin iade edilmesi gerekmez.
DEĞİŞİM VE İADE SÜRECİ
Sirazu tarafından onay alınmadan yapılan değişim ve iadelerde, işlemin gerçekleşmesi garanti edilmemektedir.
Değişim ve iade işlemi gerçekleştirmek için Hesabım – Siparişler sayfasında ilgili siparişi İADE ET butonuna tıklayarak iade veya değişim sürecini başlatabilirsiniz.
Öncelikle iade etmek veya değiştirmek istediğiniz ürünleri seçiniz. Bu ürünleri iade etme veya değişim yapma nedeninizi kısaca belirtiniz ve GÖNDER butonuna tıklayınız.
Talebiniz işleme alınarak, müşteri hizmetleri yetkililerimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.
Değişim yapmak istediğiniz ürünler 2 iş günü sizin için ayrılmaktadır. Bu süre içinde kargoya teslim edilmeyen değişim işlemlerinde ayırttığınız ürünle değişimin gerçekleşmesi garanti edilmemektedir.
Değişim ve iade işlemlerinde paketinizi UPS Kargo ile gönderdiğinizde kargo ücreti tarafımızca karşılanmaktadır.
UPS Kargo haricinde farklı bir kargo şirketiyle karşı ödemeli olarak gönderilen paketler teslim alınmamaktadır.
Aynı siparişte birden fazla değişim işlemi yapılması durumunda kargo ücreti size ait olacaktır.
15 günü geçen siparişlerde İADE ET butonu aktif olmayacaktır.
KARGO ÜCRETLERİ
Teslimat sırasında hasar görmüş, kusurlu, farklı veya eksik bir ürün sebebiyle gelen iade işlemlerinde, kargo ücreti Sirazu tarafından karşılanmaktadır. Bu durumlardaki iadelerde iade edilecek sipariş, teslimatın yapıldığı gün içerisinde kargo şirketine üzere teslim ederek tarafımıza e-posta ile bilgi vermelisiniz.
Sipariş edilen bir ürünün (iade koşullarına uygun olmak şartı ile) iptal ya da iade edilmesi halinde kargo ücreti tarafımıza ait olacaktır.
Birden fazla değişim işlemi yapılması durumunda kargo ücreti size ait olacaktır.
İade ve değişim işlemlerinde UPS Kargo ile gönderim yapılması gerekmektedir, aksi halde kargo ücreti tarafımızca karşılanmayacaktır.
HASAR GÖRMÜŞ VEYA KUSURLU ÜRÜNLER
Siparişinizi teslim aldığınız sırada, kargo yetkilisinin yanında paketinizi açarak kontrol ediniz. Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız. Ürün teslim edilirken kutusunun açılmış olup olmadığı hususunu tutanakta belirtmeli, siz ve kargo görevlisi mutlaka tutanağı imzalamalısınız.
İşlemlerin hatasız ve kısa sürede yapılabilmesi için size gönderilen sipariş onay e-postasındaki sipariş numarasını, e-posta adresini ve telefon numarasını, müşteri hizmetlerimize bildirilerek durumu anlatınız.
Böyle bir durumda ek kargo ücreti ödemeden, dilerseniz sipariş verdiğiniz tüm ürünleri iade edebilirsiniz. İade işlemini, tutanağa, teslim edilen ürünleri kabul etmediğinize dair bir not ilave ederek, gelen kargo görevlisine teslim ederek yapabilirsiniz.
DEĞİŞİM VE İADE SÜRECİ
Sirazu tarafından onay alınmadan yapılan değişim veya iadelerde, işlemin gerçekleşmesi garanti edilmemektedir. Onay almak için lütfen [email protected] adresine e-posta gönderiniz. Gerekli onay kodu e-posta ile size gönderilecektir. Ürünü kargolarken bu kodu paketin üzerine yazarak veya yapıştırarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Hediye İadeleri
Hediyelerinizi teslimat tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Hediyelerinizin geri iade edilebilmesi için iade ve değişim koşullarına uygun olması gerekmektedir. Tarafımızdan onay verilmeden iade edilen hediyeler kabul edilmez. Lütfen aşağıdaki adeımları takip ederek iadeniz için onay alınız.
Müşteri hizmetlerimize hediye iade sebebinizi ve hediyenizi sitemizden satın alan kişinin ismini içeren bir e-posta gönderiniz.
Bir ile üç gün içerisinde size e-posta yoluyla iade yönergesi ve onay numarası göndereceğiz.
E-posta içerisinde belirtilen iade yönergesini takip edip ürünü aynı e-posta içerisinde belirtilen adrese postalayınız.
İadeniz elimize ulaştığında e-posta yoluyla hediye çekiniz size ulaştırılacaktır. Hediye çekinizin miktarı, ürün fiyatından kargo bedeli düşüldükten sonra kalan miktar olacaktır. İade hediyeler için doğrudan para iadesi yapılamamaktadır.