Sirazu ve ürünlerimiz ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevabını sıkça sorulan sorular bölümünde bulabilirsiniz.

Soru Sirazu’nun anlamı ne?
CevapSirazu aslen Rusça kökene sahip bir kelimedir. Hızlı, seri ve atik manalarına gelen bu kelime Sirazu’nun vizyonunu tamamlayan bir anlam içermektedir. Aynı zamanda global bir marka haline gelmeyi kendisine hedef koyan Sirazu bunu ilk andan itibaren ortaya koymuştur.
Soru İff nasıl ortaya çıktı?
CevapÖzellikle Apple cihazlarının şarj kablolarında oldukça yaygın hale gelen kırılma, deforme olma gibi arızaların çözümü için kullanıcılar göze hoş gelmeyen bir takım uygulamalar yapmak zorunda kaldılar. Biz de hem korumayı, hem de kişileştirmeyi sağlayacak bir ürün ortaya koymalıyız dedik ve İff ortaya çıktı.
Soru İff’in üretiminde kullanılan ham maddeler insan sağlığına zararlı mıdır?
Cevapİff birinci kalite ve alanında her türlü sertifikaya sahip ham madde ile üretilmiştir. Bu ham madde sayesinde İff, kablonuzu en iyi şekilde korurken uzun ömürlü olmayı da başarıp aynı zamanda insan sağlığına karşı da dost bir hal almıştır.
Soru İff hangi cihazlara uygundur?
Cevapiff’in yapısı ve tasarımı her kabloya uyum sağlayacak esneklikte ve formattadır. Ancak İff özellikle bu sorunun daha yaygın olduğu Apple’ın son nesil Ligtning-USB kablolarına milimetrik uyum içerisindedir. Android tabanlı cihazların kablolarında veya diğer kablolarda ise İff kullanma kılavuzunda belirtilen ufak bir işlemle uyumlu hale getirilebilir. Tam uyum sağlayan Apple ürünleri: iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, Retina ekranlı iPad, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad, iPad Pro (9.7 inç), iPad Pro (10.5 inç), iPad Pro (12.9 inç) (1. Nesil), iPad Pro (12.9 inç) (2. Nesil), iPod nano 7. Nesil, iPod touch 5. Nesil 32 GB/64 GB, iPod touch 5. Nesil 16 GB, iPod touch 6. Nesil
Soru Firmamızın logosunun olacağı şekilde özel baskılı ürün istiyorum, bu format için minimum kaç adet sipariş vermem gerekiyor ?
Cevap1000 adet ve üzeri siparişleriniz için, özel baskılı ürün çalışması yapabilmekteyiz.
Soru Sadece iphone şarj kablolarında mı kullanabilirim, hangi kablolar için uyumlu ?
CevapÖncelikle belirtmek isteriz ki ürünümüz orijinal şarj kablolarının en büyük kesişim kümesine uyacak şekilde tasarlanmıştır. Farklı marka telefonların şarj kablolarında da kullanılabilir. Burada önemli olan husus kablonun standart kalınlığa sahip olması durumudur. Öyle ki standart kulaklıkların eklem bölgelerinde, hatta macbook şarj kablolarının eklem bölgelerinde dahi kullanılabilmektedir.
Soru Sitenizde kullandığınız görsellerde apple marka telefonların şarj kabloları neden ön planda ?
CevapÜrünümüz için yapmış olduğumuz fizibilite çalışmaları neticesinde, şarj kablolarında ki hızlı deformasyon sorunundan en çok şikayet eden kitlenin apple marka telefon kullanıcılarında olduğunu gözlemledik. Dolayısıyla her ne kadar farklı markalara uyumlu olabilmesi noktasında çalışmış olsak da, iphone kablolarında ki bu problemin daha sık gündeme taşınıyor olmasından ötürü site görsellerimizde böyle bir çalışma gerçekleştirdik.
Soru Ürünü aldım ancak takamadım, takarken kabloma zarar verdim. Ürün kabloma uygun değil mi ?
CevapÖncelikle belirtmek isteriz ki kullanım talimatlarına uyulmadan kabloya ürünü takmak için yapılan zorlamalardan ötürü, ancak oluşabilecek bu ve benzeri durumlardan firmamız sorumlu değildir. Gerek kutu arkasında ki ayrıntılı görsellerden, gerekse sosyal medya hesaplarımızda ki uygulama videolarından kullanım talimatlarını incelemenizi tavsiye ederiz.
Soru İphone kullanıcısıyım, şarj kablom kopmak üzere. Ürünü almak için geç mi kaldım ?
CevapÜrünümüz şarj kablolarını ölümsüz hale getirmeyip, kullanım ömrünü uzatan bir aparattır. Dolayısıyla uygulama zamanı açısından önemli olan kopmak üzere olan kabloya zarar vermeden ürünün uygulanabilmesidir. Ancak belirtmek isteriz ki ürünümüz kopmak üzere takılan bir çok kabloyu kurtarmış bir üründür.
Soru Ürünü aldım severek kullanıyordum ancak sprialin bittiği yerden soyulma başladı ne yapabilirim ?
CevapÜrünümüz şarj kablolarının kullanım ömrünü uzatan bir üründür. Faydalı Model Uluslararası Araştırma Raporu olumlu neticelenmiş bir aparat olarak yekpare bir gövdeden spiral inen ergonomik bir yapıya sahip olması en önemli özelliğidir. Bu sayede aparatın bittiği nokta ya düşen birim kuvvet olabildiğince azaltılmıştır. Takdir edersiniz ki şarj kablolarında kullanılan materyaller belirli bir kullanım ömrü belirlenerek üretilmiştir. Her ne kadar biz teknik olarak önemli ölçüde fayda sağlıyor olsak da kabloların dış katmanı belirli bir kullanım süresi sonrasında kendini salarak şişmektedir. Bu sebepten kabloların eklem bölgeleri haricinde farklı lokasyonlardan da soyulmalar olabildiğini gözlemlemekteyiz. Ancak altını çizmek isteriz ki dış plastik katman soyulmalar yaşansa dahi ürünümüz, kullandığımız materyal ve teknik kablo tutuşu sayesinde alt katmanda ki örme metalik katmanı da sıkıca sardığından kullanım ömrünü önemli ölçüde uzatmaktadır.